27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tegoroczne obchody, ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, odbędą się przede wszystkim w formie on-line. Zachęcamy społeczność naszej szkoły do udziału w obchodach. Można to zrobić poprzez udział w organizowanych on-line m.in. spotkaniach ze świadkami historii, seminariach, dyskusjach, spektaklach. Wiele organizacji i instytucji kultury przygotowało także specjalne materiały edukacyjne dotyczące zagłady Żydów. Jednym z nich jest film poświęcony ofiarom holokaustu "ŚWIADKOWIE. OBYWATELE POLSCY W AUSCHWITZ-BIRKENAU". Zachęcamy do jego obejrzenia i upamiętnienia w ten sposób ofiar Holokaustu https://www.youtube.com/watch?v=gozc4HgHD98
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – włącz się w obchody!
KLASY I-III WRACAJĄ DO SZKOŁY... KLASY IV-VIII NADAL BĘDĄ UCZYŁY SIĘ ZDALNIE...
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Zgodnie z decyzją Premiera po zakończeniu ferii zimowych, 18 stycznia, do szkoły w trybie stacjonarnym powracają uczniowie klas I-III. Pozostałe klasy IV-VIII będą nadal uczyły się w systemie zdalnym na platformie Teams.
Wytyczne MEiN, MZ i GIS zawierają szereg uregulowań w organizacji pracy szkoły, do których przestrzegania obligujemy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalu.
Wśród nich najważniejsze:
- do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych;
- w drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa);
- rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami praw;
- przed wejściem do budynku szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk;
- na teren szkoły mogą wchodzić jedynie pracownicy i uczniowie;
Obowiązuje ogólna zasada – każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Klasy przebywają w wyznaczonej i stałej sali. Dla każdej klasy zostanie ustalony indywidualny harmonogram tygodnia z uwzględnieniem różnych godzin przychodzenia i wychodzenia ze szkoły.
Wychowawcy poszczególnych klas przekażą rodzicom informacje o harmonogramie przychodzenia i wychodzenia ze szkoły.
Zajęcia świetlicowe będą odbywały się w godz. 7.00 do 16.00. W miarę możliwości zalecamy ograniczenie do minimum korzystania ze świetlicy szkolnej.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3
Ferie z TVP – oferta programowa
Seriale oraz filmy dla dzieci i młodzieży, piłkarskie ABC, ćwiczenia fitness, nauka tańca i gotowania, wizyty w muzeach i galeriach sztuki – to tylko wybrane propozycje, które Telewizja Polska przygotowała dla uczniów na czas ferii zimowych. W ofercie także talent show, pomysły na rozwijanie wyobraźni i kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Specjalne pasmo uczniowie mogą oglądać na antenie TVP 3 (godz. 8:00-13:00), TVP ABC (godz. 8:00-13:00), TVP Kultura (godz. 11:00-13:00) oraz na platformie vod.tvp.pl iw specjalnym serwisie ferie.tvp.pl.
Oferta TVP 3
Na początek dnia widzowie będą mogli obejrzeć dwa seriale: „Nowe legendy o Małpim Królu” (godz. 8:00) oraz „Znajdź mnie w Paryżu” (godz. 8:30). Pierwszy z nich opowiada historię młodej kobiety, która przybiera imię Tripitaka i wyrusza na misję przywrócenia chwały małpiego króla – starożytnego boga uwięzionego od 500 lat. Drugi to przygody rosyjskiej księżniczki, która przenosi się w czasie i zostaje uwięziona w 2018 roku.
Od godz. 9:00 w paśmie TVP 3 będą emitowane specjalne programy przygotowane na czas ferii zimowych. Poprowadzą je znane osobowości telewizyjne. Wszystkie programy mają atrakcyjną formę i powstały z myślą o młodym odbiorcy.
- „Piłkarskie ABC” (godz. 9:00) – 20-minutowa zachęta do systematycznego treningu piłkarskiego i zdrowej diety. Poszczególne odcinki poprowadzą trenerzy i byli piłkarze reprezentacji Polski. „Piłkarskie ABC” to również doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o piłce nożnej.
- „Strefa ruchu” (godz. 9:20) – wspólne ćwiczenia fitness aktywizujące konkretne parte mięśni, niezbędne szczególnie dla utrzymania właściwej podstawy ciała i zdrowej sylwetki.
- „Zaloguj się w kuchni” (godz. 9:35) – szef kuchni pokaże, jak samodzielnie przygotować proste i smaczne potrawy na śniadanie, lunch do szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi. Z programu widzowie dowiedzą się, jak zadbać o dobór składników i walory odżywcze, aby dieta była zróżnicowana i zdrowa.
- „Poczuj rytm” (godz. 9:50) – roztańczeni instruktorzy w rytmie popularnych piosenek przeprowadzą młodych widzów przez świat współczesnych tańców. Pokażą, że podłoga naszego mieszkania przy odrobinie wyobraźni może stać się parkietem, na którym będzie królował taniec.
- „Uczniowie z klasą” (godz. 10.05) – talent show z udziałem młodych mistrzów, którzy udowodnią, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, rozwijanie zainteresowań jest możliwe – wystarczy połączenie talentu, motywacji i cierpliwości i pracy, by walczyć o wymarzony cel.
- „Wkręć się w to!” (godz. 10:20) – czas spędzany w domu można wykorzystać bardzo kreatywnie. Użycie surowców wtórnych do tworzenia przedmiotów użytkowych, próby wokalne, gra w szachy czy tenis stołowy mogą otworzyć okno do wielowymiarowego świata wyobraźni i kreatywności.
- „Zaczarowany świat sztuki” (godz. 10.35) – po niezwykłym świecie malarstwa oprowadzi widzów Blanka, która odwiedza muzea i galerie, a w nich dociera do miejsc niedostępnych na co dzień. Podczas swojej podróży pokazuje, że sztuka wcale nie musi być nudna i poważna.
- „e-MOCje” (godz. 10:50) – poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Każdy odcinek zostanie omówiony inny problem, m.in. wzrost poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemoc czy trudne sytuacje w rodzinach dysfunkcyjnych.
- filmy (godz. 11:00) – codziennie na antenie TVP 3 emisja innego filmu dla dzieci i młodzieży.
Oferta TVP ABC i TVP Kultura
Specjalne pasmo dla najmłodszych widzów także na antenie TVP ABC. W godz. 8:00-13:00 animacje i programy dla dzieci w wieku 4-9 lat. Po godz. 20:00 premiery i powtórki animacji oraz serial aktorski.
Na antenie TVP Kultura w godz. 11:00-13:00 uczniowie i rodzice będą mogli obejrzeć ekranizacje najpopularniejszych lektur szkolnych. Wśród nich oferta dla młodych i starszych widzów, m.in. „Quo Vadis”, „Nad Niemnem” i „Szatan z siódmej klasy”.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
Poradnie psychologiczno-pedagogiczne
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2.
Udzielanie bezpośredniej pomocy przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych.
W tym okresie poradnie zostały zobligowane do podejmowania dodatkowych działań o charakterze interwencyjnym, w sytuacjach kryzysowych.
Informacje na ten temat są dostępne na stronach internetowych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach.
Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”
Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.
Do korzystania z poradni on-line zachęcamy w szczególności:
- poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
- placówki doskonalenia nauczycieli,
- instytucje wspierania rodziny, pomocy społecznej,
- instytucje ochrony zdrowia, Centra Zdrowia Psychicznego,
- instytucje wymiaru sprawiedliwości,
- inne podmioty publiczne i niepubliczne w zależności od potrzeb.
Formuła on-line zapewnia specjalistom uproszczoną ścieżkę spotkań i konsultacji, co ułatwia wymianę wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych regionów Polski.
Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć. Będzie ona aktualizowana.
Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „Instytucja”, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej.
Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online
Bezpłatna infolinia 800 080 222
Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Ferie 2021
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.
Ferie z TVP
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!
Więcej informacji: www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin
Akcja „Ferie bez nudy”
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej.
Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.
Polskie Radio zmienia swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znajdą się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Będą one emitowane m.in. w ramach pasma „Zima z Radiem” i „Ferie z Trójką”, a także na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
„Zima z Radiem”
W ramach pasma „Zima z Radiem”, które będzie emitowane na antenie PR 1 w godz. 9:00-12:00, na słuchaczy czekają konkursy, eksperymenty kulinarne, wędrówki po świecie oraz rozmowy z pracownikami ogrodów zoologicznych i parków narodowych. Opowiedzą oni o sekretach zwierząt domowych.
Każdego dnia spotkania z naukowcami, którzy podpowiedzą, jak w warunkach domowych wykonać proste eksperymenty i doświadczenia.
Przez całe ferie o godz. o godz. 10:35 i 11:35 Polskie Radia zaprasza także do wysłuchania fragmentów słuchowiska „Tajemniczy ogród” z udziałem m.in. Danuty Stenki, Stanisławy Celińskiej, Bogusza Bilewskiego i Katarzyny Łaniewskiej.
„Ferie z Trójką”
Od godz. 12:00 do 14:00 w radiowej „Trójce” konkursy, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. W ramach specjalnego pasma także spotkania z przedstawicielami świata kultury oraz rozmowy z psychologami oraz pedagogami.
Oferta Polskiego Radia Dzieciom
Specjalną ofertę na czas ferii przygotowało także Polskie Radio Dzieciom. W programach gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci z każdego województwa. Na antenie także spotkanie z gwiazdami, które odpowiedzą o swoich planach na ferie i ulubionych bajkach. Z kolei w „Strefie Rodzica” porady, jak zaplanować wypoczynek w ferie, organizując dziecku odpowiednie aktywności i dbając o bezpieczeństwo.
Zachęcamy do korzystania z nich!
Świąteczne życzenia
Podsumowanie konkursu na świąteczne "selfie"
Drodzy uczniowie, 20 grudnia o g. 20:00 zakończył się konkurs na „Selfie” w świątecznym wydaniu. Po intensywnych naradach jury konkursowe w składzie p. Katarzyna Janicka, p. Paula Krawiecka i p. Marta Ziółkowska (opiekunowie Samorządu Uczniowskiego) przyznało nagrody następującym osobom:
KLASA 1a
Lena Wietrzykowska
Mateusz Pasternak
Antoni Rydzewski
KLASA 1b
Szymon Czapski
KLASA 2a
Staś Sadowski
KLASA 2b
Iga Kaźmierska
Igor Gawłowski
Szymon Sobczak
KLASA 3a
Amelia Adamska
Karolina Kwarcińska
Mateusz Czerwiński
Jakub Przybyłowski
KLASA 3b
Antoni Ziólkowski
KLASA 4b
Zosia Woźniak
KLASA 5a
Adam Błaszczyk
KLASA 6b
Paweł Pułanecki
KLASA 8b
Magdalena Targas
Wręczenie upominków odbędzie się w późniejszym terminie ze względu na przerwę świąteczną oraz sytuację epidemiczną w kraju. O terminie poinformujemy Was na profilu na Fb i stronie naszej szkoły Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim.
Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Chórzystek
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy przekazać wszystkim odrobinę magii i ciepła. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu kolęd w wyjątkowym wydaniu, który przygotowały Chórzystki przy czujnym i troskliwym wsparciu Pań - Barbary Zielińskiej-Tomickiej oraz Anety Sadowskiej.
Podsumowanie konkursu "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann"
- 38
Grudzień to magiczny czas spełniających się marzeń o wymarzonych prezentach. Konkurs "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann" na najpiękniejszy list do św. Mikołaja miał pomóc w spisaniu swoich wymarzonych prezentów. Co więcej, zadaniem uczestników było napisanie listu w języku angielskim lub niemieckim, co umożliwiło doskonalenie umiejętności pisania i rozszerzyło zasób słów uczniów.
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 40 prac konkursowych. Wszystkie listy uczniów są przepiękne, a życzenia dotyczące prezentów wypływają prosto z ich serc. Panie Monika Rosiak, Anna Szatkowska, Marta Ziółkowska, Emila Zasada, Elżbieta Szprengiel będące w komisji konkursowej miały trudne zadanie wyboru wyróżniających się listów.
Komisja konkursowa postanowiła, więc nagrodzić wszystkich uczestników oceną celującą z języka obcego, w którym napisany był list (aktywność), dyplomem oraz drobnym upominkiem.
Lista osób nagrodzonych
Klasa 1a
Mateusz Pasternak, Lena Wietrzykowska, Zuzia Jakubowska
Klasa 1b
Zosia Tomczak, Szymon Czapski, Mikołaj Lewandowski, Karol Lewandowski, Zuzia Czerwińska, Alan Kochowicz, Michalina Orzelska
Klasa 2b
Iga Kaźmierska
Klasa 3a
Szymon Wiliński, Amelia Adamska, Agata Lewandowska, Weronika Piszczan
Klasa 3b
Antoni Ziółkowski, Franek Kruszewski
Klasa 4a
Szymon Matybowski, Bartosz Majewski, Lidia Janik, Wiktor Pawłowski, Kacper Sławski
Klasa 4b
Weronika Lewandowska, Mikołaj Buziewski
Klasa 5a
Igor Ziółkowski, Bartek Żakowski, Antoni Hejmo, Oliwia Korpusińska, Adam Błaszczyk, Szymon Nowakowski
Klasa 6a
Przemysław Czajka, Jakub Grzywacz, Julia Pawlak
Klasa 6b
Paweł Pułanecki
Klasa 6c
Alicja Kacprzyk, Agata Sadowska, Dominik Lewandowski
Klasa 7a
Weronika Wilińska
Klasa 8a
Katarzyna Seklecka
Klasa 8b
Szymon Lewandowski
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody oraz dyplomy będzie można odbierać w sekretariacie szkoły od poniedziałku 21.12.2020.
Organizatorzy Konkursu
Zespół Języków Obcych
Nagrody czekają
Bardzo prosimy o odbiór nagród dla uczestników zbiórek: makulatury w roku szkolnym 2019/2020, kasztanów jesienią tego roku i butelek typu PET w listopadzie br. Nagrody dla niżej wymienionych uczniów może odebrać ktoś z rodziny lub upoważniona do tego dorosła osoba. Nagrody będą wydawane przy drzwiach wejściowych wewnętrznych szkoły od 11 grudnia (piątek) w godzinach 8.00 -15.00.
Nagrody ufundowali: Koło Łowieckie nr 159 „Bór” w Dębniakach i Rada Rodziców przy naszej szkole. Wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Grzegorza Czachowskiego za przyjmowanie makulatury i do Urzędu Miasta Kowala za jej wywóz. Gorące podziękowania składamy Uczniom i ich rodzinom oraz paniom wychowawczyniom za zaangażowanie w zbiórki. Z góry dziękujemy paniom woźnym za wydanie nagród.
kl. Ia
Gamalczyk Ola
Jabłońska Antosia
Kacprzyk Dominik
Majewska Oliwia
Osiecka Magda
Osmałek Zosia
Pasternak Mateusz
Wietrzykowska Lena
kl. Ib
Baranowska Amelia
Grzywacz Nikodem
Kaniewska Marta
Kochowicz Alan
Latowski Oliwier
Lewandowski Karol
Orzelska Michasia
Podlewska Ola
Sarnowski Hubert
Tomczak Zosia
Warsicka Maja
kl. IIa
Chrobociński Tymek
Jasińska Lena
Jasiński Dawid
Kacprzyk Natalia
Kaźmirski Staś
Kopacka Laura
Kopacki Mikołaj
Sadowski Staś
Seklecka Laura
Zimecki Michał
Ziólkowska Zuzia
kl. IIb
Czachowska Amelia
Czachowski Kacper
Czarniak Jakub
Gawłowski Igor
Kaźmierska Iga
Pawlak Łukasz
Rosłaniak Maja
kl. IIIa
Adamska Amelia
Bartosiak Jagoda
Dorsz Maciej
Grzesiak Wojtek
Grześ Alan
Kaczmarek Ada
Kitowski Michał
Kwarcińska Karolina
Lewandowska Agatka
Piszczan Weronika
Przybyłowski Jakub
Szefler Bartek
kl. IIIb
Chrobociński Wiktor
Grzelak Lena
Jasińska Amelia
Pawłowska Iza
Rejwerski Gabryś
kl. IVa
Alabrudzińska Kasia
Majewski Bartek
kl. IVb
Chełminiak Ala
Czachowski Dominik
Czaplicka Basia
Lewandowska Nikola
Lewandowska Weronika
Pawłowska Zosia
Pietruszewski Piotr
Pomorska Julia
Skowroński Miłosz
Szydłowski Szymon
Ślepek Filip
Wałęsa Adrian
Woźniak Zosia
kl. Va
Błaszczyk Adam
Grudziński Szymon
Korpusińska Oliwia
Paradowski Piotr
Pawlak Mateusz
Żakowski Bartek
kl. VIa
Seklecka Hania
Seklecka Zosia
Wysocki Szymon
kl. VIb
Targas Łucja
kl. VIc
Kacprzyk Ala
Latowski Łukasz
Maciejewska Andżelika
Masłowski Filip
Sadowska Agata
Szpryngiel Michał
Warsicka Zuzia
Wnukowska Madzia
kl. VIIa
Czapowska Amelka
Czapowski Filip
Grzywacz Amelia
Klitkowska Ania
Ogłodziński Kamil
Paradowski Michał
Rosłaniak Oliwia
Seklecki Dominik
Smoliński Oliwier
Wilińska Weronika
kl. VIIb
Barański Szymon
Chrobociński Kacper
Golon Piotr
Janicka Marta
Stocka Ola
Szefler Kamil
Żabecka Marta
kl. VIIIa
Murzyńska Martyna
Nakonowski Łukasz
Skowrońska Kornelia
Snopkowski Jan
Koordynator szkolnych zbiórek:
Jadwiga Wiśniewska
6
Zbiórka makulatury
Nagrody za udział w zbiórce makulatury w roku szkolnym 2019/2020 otrzymują:
kl. Ib
Kacper Czachowski – 265
kl. IIa + 151
Grzesiak Wojtek – 185
Adamska Amelka – 140
Kwarcińska Karolina – 125
Lewandowska Agatka – 118
Piszczan Weronika – 113
Bartosiak Jagoda – 104
Dorsz Maciej – 108
Grześ Alan – 103
Szefler Bartek – 155
Kitowski Michał – 139
kl. IIb
Jasińska Amelka – 380
Pawłowska Iza – 254
Chrobociński Wiktor – 209
Grzelak Lena – 143
kl. IIIb
Czachowski Dominik – 265
Pietruszewski Piotr – 106
Lewandowska Weronika – 102
kl. Va
Seklecka Zosia – 208
Seklecka Hania – 208
Seklecki Dominik - 200
Czapowski Filip – 120
kl. VIIa – Snopkowski Jan – 203
Murzyńska Martyna - 101
W zbiórce makulatury w roku szkolnym 2019/2020 wyróżnieni zostali:
kl. Ia
Chrobociński Tymek – 7
Jasińska Lena - 10
Jasiński Dawid – 48
Kaźmirski Staś – 32
Kopacka Laura – 26
Kopacki Mikołaj – 26
kl. Ib
Kaźmierska Iga – 72
Rosłaniak Maja – 70
kl. IIIa
Alabrudzińska Kasia – 37
kl. IIIb
Chełminiak Ala – 47
Czaplicka Basia – 43
Pawłowska Zosia – 43
Pomorska Julia 1-3
Skowroński Miłosz- 11
Szydłowski Szymon – 55
Ślepek Filip – 78
Wałęsa Adrian- 62
Woźniak Zosia – 45
kl. IVa - Błaszczyk Adam – 64
kl. Va- Wysocki Szymon – 45
kl. Vb - Targas Łucja - 45
kl. VIa - Czapowska Amelka – 57
Rosłaniak Oliwia – 70
kl. VIb
Janicka Marta – 64, Szefler Kamil – 85
Spośród wyżej wymienionych uczniów kolejne 10 miejsc zajęli:
I miejsce – Jasinska Amelia z kl. IIIb
II miejsce – Czachowski Dominik z kl.IVb
Czachowski Kacper z kl. IIb
III miejsce – Pawłowska Iza z kl. IVb
IV miejsce – Chrobociński Wiktor z kl. IIIb
V miejsce – Seklecka Hania z kl. VIa
Seklecka Zosia z kl. VIa
VI miejsce – Snopkowski Jan z kl. VIIIa
VII miejsce – Seklecki Dominik z kl. VIa
VIII miejsce – Grzesiak Wojtek z kl. IIIa
IX miejsce – Szefler Bartek z kl. IIIa
Szefler Kamil z kl. VIIb
X miejsce – Adamska Aniela z kl. IIIa
Zwycięzcom gratulujemy!
Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniu.
Jadwiga Wiśniewska
,,Drzewko za butelkę"
W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu do XVIII edycji akcji „Drzewko za butelkę”, której koordynatorem we Włocławku jest ANWIL S.A., każdy uczeń zobowiązany był do przyniesienia do szkoły minimum 20 plastikowych butelek typu PET. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną uczniowie wywiązali się z tego zadania wspaniale.
26 listopada br. Spółka SANIKO odebrała z naszej szkoły 8021 butelki. Poniżej przedstawiamy udział uczniów w wyżej wymienionej akcji:
Klasa
Ilość uczniów w klasie
Ilość uczniów zaangażowanych w zbiórkę butelek
Ilość zebranych butelek (w sztukach)/ MIEJSCE
Ia
23
4
185
Ib
23
9
657
IIa
20
9
730
IIb
13
6
441
IIIa
22
3
210
IIIb
24
5
517
IVa
19
0
0
IVb
21
9
1667 II miejsce
Va
16
4
171
VIa
20
0
0
VIb
21
0
0
VIc
21
8
1852 – I miejsce
VIIa
20
8
364
VIIb
25
5
1199 III miejsce
VIIIa
18
2
58
VIIIb
17
0
0
Razem
323
67
8021
Serdecznie dziękujemy za udział w akcji uczniom, którzy w czasie panującej sytuacji epidemiologicznej wywiązali się z tego zadania wspaniale. Wielkie słowa podziękowania kierujemy pod adresem pana Grzegorza Czachowskiego – koordynatora zbiórki w całej szkole.
Najwięcej butelek przynieśli:
I miejsce – Łukasz Latowski z kl. VIc
II miejsce – Julia Pomorska z kl. IVb
III miejsce – Piotr Golon z kl. VIIb
IV miejsce – Kacper Czachowski z kl. IIb
Dominik Czachowski z kl. IVb
V miejsce – Lena Grzelak z kl. IIIb
VI miejsce – Szymon Barański z kl. VIIb
VII miejsce – Ola Stocka z kl. VIIb
VIII miejsce – Natalia Kacprzyk z kl. IIa
IX miejsce – Adrian Wałęsa z kl. IVb
X miejsce – Orzelska Michalina z kl. Ib
Udział uczniów w zbiórce butelek w ramach akcji „Drzewko za butelkę” zorganizowanej przez ANWIL Włocławek w listopadzie 2020r.
Kl. Ia
Wietrzykowska Lena - 30
Pasternak Mateusz – 43
Kacprzyk Dominik – 60 185
Jabłońska Antosia - 52
Kl. IB
Warsicka Maja – 40
Sarnowski Hubert – 80
Orzelska Michasia – 190 657
Tomczak Zosia – 35
Lewandowski Karol – 50
Kaniewska Marta – 30
Podlewska Ola - 22
Kochowicz Alan – 65
Grzywacz Nikodem - 145
KL. IIA +10
Sadowski Staś- 72
Jasińska Lena – 25
Kacprzyk Natalia – 190
Jasińska Lena – 37 730
Kopacka Laura – 30
Kopacki Mikołaj – 30
Ziólkowska Zuzia – 110
Chrobociński Tymek – 66
Zimecki Michał -60
KL. IIB
Pawlak Łukasz – 20
Czachowski Kacper – 287
Czachowska Amelia – 85
Czarniak Jakub – 22 441
Rosłaniak Maja – 62
Gawłowski Igor - 65
KL. IIIA
Grześ Alan – 40
Lewandowska Agata – 50 210
Piszczan Weronika - 120
KL. IIIB
Grzelak Lena – 280
Pawłowska Iza – 52
Rejwerski Gabriel – 100 517
Chrobociński Wiktor - 85
KL.IVA 0
KL. IVB + 100
Czaplicka Basia – 20
Wałęsa Adrian – 190
Szydłowski Szymon – 28
Pietruszewski Piotr – 22
Chełminiak Ala – 20
Czachowski Dominik – 287 1667
Lewandowska Nikola – 45
Pomorska Julia – 870
Woźniak Zosia - 85
KL. VA
Grudziński Szymon – 61
Żakowski Bartek – 60
Paradowski Piotr – 30 171
Pawlak Mateusz - 20
KL. VIA 0
KL.VIB 0
KL.VIC + 100
Sadowska Agata – 77
Latowski Łukasz – 1180
Szpryngiel Michał- 53
Maciejewska Andżelika – 80 1852
Warsicka Zuzia – 144
Masłowski Filip – 21
Kacprzyk Ala – 82
Wnukowska Madzia - 15
KL. VIIA
Klitkowska Ania- 23
Paradowski Michał – 35
Ogłodziński Kamil – 20
Wilińska Weronika – 30 364
Rosłaniak Oliwia – 62
Smoliński Oliwier – 24
Grzywacz Amelia – 145
Czapowski Filip – 25
KL.VIIB + 100
Stocka Ola – 200
Barański Szymon – 220
Chrobociński Kacper – 34 1199
Golon Piotr – 600
Żabecka Marta - 35
KL.VIIIA
Nakonowski Łukasz – 28
Skowrońska Kornelia – 30 58
KL. VIIIB 0
Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody i upominki otrzymają wszyscy uczestnicy już w grudniu.
Jadwiga Wiśniewska
Lista uczniów, którzy jesienią 2020r. zaangażowali się w zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt leśnych.
kl. Ia Jabłońska Antosia – 123 kg, Gamalczyk Ola – 106 kg, Osiecka Magda – 100 kg, Majewska Oliwia – 43 kg, Osmałek Zosia – 36 kg,
kl. Ib Orzelska Michasia – 712 kg, Baranowska Amelia – 38 kg, Podlewska Ola – 3 kg, Latowski Oliwier – 5 kg
kl. IIa Ziółkowska Zuzia – 105 kg, Kopacka Laura – 13 kg, Kopacki Mikołaj – 13 kg, Seklecka Laura – 48 kg, Jasińska Lena – 21 kg
kl. IIb Czachowski Kacper - 98 kg
kl. IIIa Grzesiak Wojtek – 117 kg, Adamska Amelia – 44 kg, Bartosiak Jagoda – 90 kg, Dorsz Maciej – 22 kg, Kwarcińska Karolina – 20 kg, Szefler Bartek – 65 kg, Kaczmarek Ada – 42 kg, Przybyłowski Jakub – 52 kg
kl. IIIb Grzelak Lena – 30 kg, Rejwerski Gabryś – 85 kg, Pawłowska Iza – 27 kg, Jasińska Amelia – 10 kg
kl. IVa Majewski Bartek – 43 kg
kl. IVb Czachowski Dominik – 98 kg
kl. Va Korpusińska Oliwia – 12 kg
Kasztany odebrali ze szkoły myśliwi z KŁ nr 159 „Bór”.
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzinom za zrozumienie i pomoc zwierzętom. Składamy serdeczne podziękowanie p. Grzegorzowi Czachowskiemu za pomoc w organizacji zbiórki.
Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniu.
Nagrody za jesienną zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt leśnych otrzymują:
kl. Ia Jabłońska Antosia – 123 kg, Gamalczyk Ola – 106 kg, Osiecka Magda – 100 kg,
Majewska Oliwia – 43 kg
kl. Ib Orzelska Michasia – 712 kg
kl. IIa Ziółkowska Zuzia – 105 kg, Seklecka Laura – 48 kg,
kl. IIb Czachowski Kacper - 98 kg
kl. IIIa Grzesiak Wojtek – 117 kg, Bartosiak Jagoda – 90 kg, Szefler Bartek – 65 kg, Przybyłowski Jakub – 52 kg, Adamska Amelia – 44 kg, Kaczmarek Ada – 42
kl. IIIb Rejwerski Gabryś – 85 kg,
kl. IVa Majewski Bartek – 43 kg
kl. IVb Czachowski Dominik – 98 kg
Spośród wyżej wymienionych osób kolejne 10 miejsc zajęli:
I miejsce – Orzelska Michasia z kl. Ib
II miejsce – Jabłońska Antosia z kl. Ia
III miejsce – Grzesiak Wojtek z kl. IIIa
IV miejsce – Gamalczyk Ola z kl. Ia
V miejsce – Ziółkowska Zuzia z kl. IIa
VI miejsce – Osiecka Madzia z kl. Ia
VII miejsce – Czachowski Dominik z kl. IVb
Czachowski Kacper z kl. IIb
VIII miejsce – Bartosiak Jagoda z kl. IIIa
IX miejsce – Rejwerski Gabryś z kl. IIIb
X miejsce – Szefler Bartek z kl. IIIa
W jesiennej zbiórce kasztanów zostali wyróżnieni następujący uczniowie (kolejność zgodna z ilością przyniesionych kasztanów w klasach):
kl. Ia Osmałek Zosia – 36 kg,
kl. Ib Baranowska Amelia – 38 kg, Latowski Oliwier – 5 kg, Podlewska Ola – 3 kg
kl. IIa Jasińska Lena – 21 kg, Kopacka Laura – 13 kg, Kopacki Mikołaj – 13 kg,
kl. IIIa Dorsz Maciej – 22 kg, Kwarcińska Karolina – 20 kg,
kl. IIIb Grzelak Lena – 30 kg, Pawłowska Iza – 27 kg, Jasińska Amelia – 10 kg
kl. Va Korpusińska Oliwia – 12 kg
Zwycięzcom gratulujemy!
Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniuJ
Jadwiga Wiśniewska
Wielka zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska we Włocławku
Wyróżnienie dla szkoły
Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że w chwili obecnej Fundacja Nasza Ziemia przygotowuje ogólnopolski raport podsumowujący Akcję „Sprzątanie świata 2020 r.”, jej wyniki oraz wydarzenia z całej Polski. Z ponad 800 zgłoszeń jakie otrzymała Fundacja, wybrała naszą akcję do zaprezentowania w tegorocznym raporcie. Uznana została jako jedno z szesnastu najciekawszych i najbardziej inspirujących wydarzeń organizowanych pod sztandarami „Sprzątanie świata – Polska 2020”.
W raporcie zostanie umieszczony krótki opis naszej akcji oraz jedno z przesłanych w sprawozdaniu zdjęć. Raport będzie udostępniony zarówno na stronie Fundacji, w mediach społecznościowych, jak również w mediach ogólnopolskich.
W podziękowaniu za udział w tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020” nasza szkoła otrzymała piękny certyfikat.
Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia.
Narysuj krasnala!
Drodzy uczniowie,
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami ogłasza ZABAWĘ na weekend!!!
Narysuj lub namaluj swojego Krasnala według wskazówki na zdjęciu poniżej i załącz zdjęcie swojego dzieła w komentarzu pod tym postem . Zapraszamy do zabawy
Skrzaty Mikołaja przesyłają wszystkim pozdrowienia
KONKURS!!! KONKURS!!!
Jak co roku, 6-go grudnia w naszej szkole obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja, potocznie Mikołajki, który zapowiada nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem nauczycielki języka angielskiego oraz niemieckiego organizują dla Was konkurs " Napisz do Św.Mikołaja" "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann" Wasze zadanie będzie polegało na napisaniu listu do Świętego Mikołaja i przedstawienie go w formie pracy plastycznej. Utrudnieniem będzie fakt, iż będzie to list (praca)w języku angielskim lub niemieckim…… Termin nadsyłania prac: 7 grudnia 2020 r. Zdjęcie pracy przesyłamy do nauczycieli uczących języków obcych. ZACHĘCAMY WAS DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE !!!
Pożegnanie śp. Heleny Kierzkowskiej
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 listopada 2020 r. w wieku 86 lat zmarła p. Helena Kierzkowska wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kowalu. Pani Helena Kierzkowska w Szkole Podstawowej w Kowalu pracowała w latach 1957-1991, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Była bardzo oddanym pedagogiem oraz wychowawcą wielu pokoleń dzieci i młodzieży z Kowala i okolic. Msza święta żałobna odprawiona zostanie w kościele p.w. Św. Urszuli w Kowalu dnia 28 listopada 2020 roku o godz. 11.00. Pogrzeb odbędzie na Cmentarzu Parafialnym w Kowalu.
Wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłej składają Burmistrz, Dyrektor Szkoły Podstawowej wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami administracji i obsługi.
Sprzątamy nasze lasy
Miło nam donieść, że komisja konkursowa Nadleśnictwa Włocławek dokonała podsumowania konkursu ,,Sprzątamy nasze lasy”, na który wpłynęły 43 prace. Członkowie jury dokonali oceny nadesłanych prac pod kątem zgodności z przyjętym regulaminem, oryginalności, pomysłowości interpretacji tematu, walorów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaangażowaniu w wykonanie pracy. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Są to uczniowie klasy II a, których wychowawczynią jest Krystyna Krawiecka:
Lena Błaszczyk
Zosia Kosiorowska
Jakub Kościeszyński
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.
Chrońmy lasy przed pożarami
W dniu 13.11.2020 r. w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w sprawie rozstrzygnięcia konkursu „Chronimy lasy przed pożarami”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zagrożenie pożarowe w lasach oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań wobec przyrody. Na konkurs w kategorii wiekowej klas I- III wpłynęło 68 prac. Miło nam donieść, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
II miejsce zdobyła Laura Kopacka - uczennica kl. II a - wychowawca Krystyna Krawiecka
Wyróżnienie otrzymał Szymon Czapski - uczeń kl. I b - wychowawca Anna Mularska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.
Archiwum Aktualności